By dziecku w przedszkolu nie musiało się denerwować

Wielu rodziców może powiedzieć, że czasami posłanie pierwszego dziecka do przedszkola jest dla nich trudniejsze niż dla samego dziecka. Nie płacz, marudzenie, lęk, oglądanie się za dzieckiem – oczywiście sprawi, że dziecko może się zdenerwować. Wszystkie żarty na bok – wiedząc, czego możesz oczekiwać od pierwszego dziecka gdy posyłasz go do przedszkola może to sprawić, że to wydarzenie będzie znacznie łatwiejsze zarówno dla rodzica jak i dziecka.

Dyrektorzy prowadzący przedszkola niepubliczne ursynów wiedzą że ten pierwszy dzień jest trudny zarówno dla rodziców, jak i dzieci – zwykle uczestniczą w pomaganiu by wszystkim było łatwiej przejść przez ten czas przejściowy. Zazwyczaj pierwszy dzień dlatego jest zorganizowany tak by być zabawny i ekscytujący, dopiero potem przychodzi czas na zagłębienie się w nauce lub w realizacji innych działań. Jednakże, poznając wcześniej pewną strukturę tego pierwszego dnia robisz coś co jest bardzo ważne, ponieważ będziesz wiedział że przedszkola niepubliczne ursynów robią wszystko by odciągnąć dzieci od rodziców i sprawić, by ich umysły były tak zajęte aby było jak najmniej prawdopodobne, że w którymś momencie staną się zaniepokojone nieobecnością rodzica. Wiele przedszkoli odtwarza taśmę wideo lub odpowiedni program telewizyjny tak, aby dzieci mogły na coś patrzeć i czegoś słuchać.

Inne opcje asymilacji

Większość przedszkoli dba też to jakieś przekąski lub lunch i nawet drzemkę, jak również i inne atrakcje – wszystko po to, by dziecko czuło się w przedszkolu jak najlepiej.

Liczne przedszkola niepubliczne ursynów organizują także zajęcia przygotowawcze dla dzieci i rodziców, gdzie rodzic spędza cały dzień z dzieckiem w tym miejscu, uczestniczące lub obserwując działania dzieci podczas spędzania czasu w danej placówce. To daje dziecku większe szanse na łatwiejsze przejście od bycia w przedszkolu z mamą lub tatą do spędzania tam czasu bez ukochanego rodzica. Dziecko wchodzi powoli w świat zabawek dostępnych w przedszkolu, czuje się bardziej komfortowo mając do czynienia z nauczycielami i może przyzwyczaić się do rutyny panującej w tej konkretnej placówce.