Doceniajmy morfologię krwi w trakcie ciąży!

Na pewno trzeba wiedzieć jedno – morfologia krwi w ciąży należy do grona takich badań, które są w pełni godne zainteresowania. Co jak co, ale jeżeli ktokolwiek z nas w ogóle mysli sobie, że nie jest to ważne badanie, to po prostu jest w bardzo dużym błędzie. Zatem mężczyźni czytający ten tekst powinni uczulić swoje kobiety na ten temat, zaś kobiety powinny po prostu uświadomić sobie, iż naprawdę mówimy o czymś mega istotnym. Nie wydaje się zresztą, aby w przypadku morfologii nasza wiedza była niedostateczna, chociaż na pewno mogłoby być dużo lepiej w tym względzie. Cóż, przede wszystkim trzeba w tym momencie napisać jedno: takie badanie są na tyle istotne, iż ich zignorowanie może poważnie zagrozić ciąży. Życiu matki, ale również dziecka. Życiu i zdrowiu. Nie wydaje się zatem, aby czymś mającym jakikolwiek sens miało być założenie, że takie badanie można sobie darować. Jeżeli darujemy sobie takie badanie, to potem sobie tego nie darujemy! Zresztą lekarz prowadzący naszą ciążę nie jest głupi, nie jest jakimś ignorantem, który nie zwykł zdawać sobie sprawy z takich podstaw.

Kolejna kwestia do poruszenia w tym artykule jest mianowicie taka, że przecież morfologia krwi w ciąży w żadnym razie nie należy do grupy takich badań, które stanowiłyby jakikolwiek problem. Gdy pojawia się słowo krew, wiadoma kwestia, że sporo osób będzie przerażonych, szczególnie mówimy właśnie o kobietach, ale nie da się raczej ukryć faktu, iż tak czy siak jest to całkowicie nieinwazyjne badanie, które nie powoduje jakiegokolwiek bólu.

To całkowicie zrozumiałe, iż kobiety będące w ciąży mają jakieś obiekcje, są one całkiem zrozumiałe, ale wiadoma kwestia, że tak generalnie, to nie ma najmniejszego sensu wnikać w tę kwestię. Wszystko dla dobra naszej ciąży, a więc w konsekwencji dla dobra najważniejszej istoty naszego życia – póki co, nienarodzonego jeszcze dziecka. Cóż, morfologia krwi w ciąży nie jest zagadnieniem o którym można całymi dniami się rozpisywać, pozostaje więc po prostu docenić owe badania, to najważniejsze.