Hemoroidy w ciąży – jak sobie z nimi radzić

Ciąża jest szczególnym czasem w życiu każdej kobiety. Jest także dużym wyzwaniem dla kobiecego organizmu, który nagle zaczyna pracować podwójnie i musi przystosować się do tej szczególnej sytuacji przez dziewięć miesięcy. Ciało kobiety zmienia się w sposób naturalny, przystosowuje się do rosnącego w łonie matki dziecka, zaczyna przygotowywać się także do porodu. Niestety w czasie ciąży każdej kobiecie towarzyszą jakieś dolegliwości, które wcześniej jej nie dotyczyły. Są to między innymi:

• nudności

• wymioty

• zgaga

• zmęczenie i senność

• obrzęki ciała

• bóle kręgosłupa

• hemoroidy leczenie domowe

Ze wszystkimi tymi dolegliwościami można sobie poradzić dzięki domowym sposobom leczenia, zwłaszcza że przyjmowanie różnych leków nie jest w ciąży szczególnie wskazane. W ciąży takie na przykład hemoroidy leczenie domowe może znacznie załagodzić i zmniejszyć uciążliwość ich odczuwania. Dobrym pomysłem jest picie herbatek ziołowych z ziół dostępnych dla ciężarnych, stosowanie okładów, a także kompresów na zmienione chorobowo miejsca. Ale nie tylko hemoroidy leczenie domowe w jakiś skuteczny neutralizuje. Na zgagę poleca się picie rumianku, wody z dodatkiem octu jabłkowego, jedzenie pięciu małych posiłków dziennie. Na obrzęki ciała, które są wynikiem zatrzymania wody w organizmie są dwie rady: piecie dużej ilości wody (dwa litry dziennie to podstawa), a także picie naparu z pokrzywy, która zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Nudności i wymioty można złagodzić jedzeniem migdałów, piciem wody z octem jabłkowym czy też piciem rumianku.

Trzeba jednak pamiętać, że domowe sposoby należy stosować z głową i uwagą. Niektóre, nawet pozornie bezpieczne środki domowego leczenia mogą okazać się niebezpieczne w ciąży. Dlatego też dobrze poradzić się lekarza lub położnej, które naturalne metody łagodzenia dolegliwości ciążowych są bezpieczne i można je stosować bez umiaru, a z którymi należy uważać. Naturalne metody i tak są znacznie bezpieczniejsze niż przyjmowanie leków, ale czasem jest to nieuniknione.