Jak przebiega piaskowanie zębów?

Zęby są jednym z naszych najważniejszych atutów. To, że ładny uśmiech może zdziałać cuda, nie jest żadną wielką tajemnicą. Jednak żeby mieć taki piękny i biały uśmiech konieczne jest dbanie o nasze zęby. W tym celu warto skorzystać z takich zabiegów jak piaskowanie zębów warszawa. Tego typu zabieg jest nie tylko zabiegiem estetycznym, ale także higienicznym. Nasze zęby narażone są na różnego rodzaju czynniki, które wpływają na stan naszej płytki nazębnej. Taka płytka nazębna to warstwa osadu złożona z różnego rodzaju bakterii i substancji zawartych w silnie. Z czasem taka nieusuwana płytka nazębna zamienia się w nieestetyczny kamień nazębny, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do próchnicy. Taka płytka nazębna nie tylko wygląda źle, ale odpowiada także za nieprzyjemny oddech z naszych ust. Problem ten może rozwiązać dokładne piaskowanie zębów warszawa, które jest gruntownym czyszczeniem naszych zębów z wszelkiego rodzaju nalotu, kamieni i innych zanieczyszczeń. Takie piaskowanie można przeprowadzić praktycznie w każdym gabinecie stomatologicznym. Jako ono wygląda?

Przebieg piaskowania

Zanim jeszcze stomatolog przystąpi do piaskowania, musi przejrzeć wszystkie nasze zęby, czy przypadkiem nie potrzebują jakiejś pomocy doraźnej. Jeżeli wszystko jest w porządku, wtedy można przystąpić do zabiegu.

Z reguły piaskowanie zębów warszawa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wszystko zależne jest od stanu zabrudzenia naszych zębów. Dentysta do zabiegu stosuje specjalnie sprzężone powietrze z domieszką proszku i wody. Uderzając takim strumieniem o zęby pacjenta, dentysta usuwa systematycznie z każdego zęba przebarwienia i nagromadzony kamień nazębny. Zabieg może nie należy do najprzyjemniejszych, ale wcale nie boli. Po jego zakończeniu możemy cieszyć się zdrowym i czystym uśmiechem. Taki zabieg wystarczy powtarzać chociaż raz do roku. I powinno to dla większości zupełnie wystarczyć.