Jak przygotować się do wycieczki w góry

Wbrew panującym dość często zwyczajom nie chodzi się po górach w sandałach czy tym bardziej w klapkach. Schodzenie z gór ze skręconą kostką nie należy do przyjemnych. Buty powinny być wysokie, chroniące kostkę przed wyginaniem, na twardej podeszwie i najlepiej nieprzemakalne. Nie są może one tak wygodne jak trampki, ale zapewniają bezpieczeństwo stopie. Buty warto rozchodzić wcześniej, wyjście w góry w nowych butach kończy się odciskami i obtarciami i później niewiele można z tym zrobić. Warto założyć też grube skarpety, które dodatkowo będą chroniły nasze stopy. Najlepsze wycieczki w góry można odbyć w Szklarskiej Porębie, a żeby zobaczyć wszystko, co się chce, najlepiej skorzystać u usługi noclegi szklarska poręba. Kwestia butów jest bardzo ważna.

Buty są najważniejsze jednak pozostała część garderoby również ma znaczenie.

Ubieramy się warstwowo i w zależności od panującej wokół temperatury zakładamy kolejne lub zdejmujemy. Nawet jeżeli panuje słoneczna pogoda w naszym plecaku powinien się znaleźć ciepły polar, kurtka przeciwdeszczowa, w zimniejsze miesiące warto zabrać czapkę i rękawiczki. Może przydać się też druga para skarpet. Jeśli buty przemokną lepiej mieć ze sobą drugą parę skarpetek. Niektórzy noszą również drugą parę butów, ale jest to obciążenie. noclegi szklarska poręba to idealna oferta dla każdego kto chce wychodzić na długie trasy i spokojnie spacery. Co do sprzętu, to jeżeli nie wybieramy się na jakąś szczególnie trudną trasę to można pozostać przy wzięciu kijków.

Jedni lubią z nimi chodzi inni nie, zależy od własnych preferencji. Warto sprawdzić jak się nam z nimi idzie, stanowią sporą ulgę dla nóg przerzucając trochę pracy na ręce. Przydają się też przy schodzeniu, szczególnie ze stromych, kamienistych szlaków. Najlepiej przygotowani turyści korzystają często z usługi noclegi Szklarska Poręba. Ludzie ci wiedzą, ze właśnie to miasteczko jest pełne atrakcji turystycznych. Warto odwiedzisz Szklarską Porębę i przekonać się o tym na własnej skórze.