Kim jest laryngolog Kraków?

Prawdopodobnie wszyscy wiemy, do jakiego lekarza powinniśmy się udać, gdy zaczynamy mieć problemy ze słuchem. Zwykle od razu nas one niepokoją, dlatego stwierdzamy, że jedynie laryngolog Kraków nam w tym przypadku pomoże. To dobrze, bo właśnie ten specjalista zajmuje się chorobami uszu, jednakże zwróćmy także uwagę na to, że może on nam pomóc w wielu, zupełnie innych przypadkach. Do laryngologa zgłaszamy się więc nie tylko z problemami ucha, ale także z innymi, najróżniejszymi schorzeniami. Omówmy je więc, aby w razie wypadku jak najszybciej zareagować.

Czym zajmuje się laryngolog?

Już sama nazwa „laryngolog” powinna nam dać coś do myślenia. Stworzona została z połączenia greckich słów o szczególnym znaczeniu. Tymi słowami są: „oto”, „ryno” i „laryngo”. A co one oznaczają? Ucho, nos, krtań i gardło. Wiemy już więc, że jeśli mamy problemy z którąkolwiek z tych części naszego ciała i organizmu, możemy zawitać do gabinetu laryngologicznego. Co więcej, laryngolog Kraków nierzadko nazywany jest także… chirurgiem. Jest chirurgiem głowy i szyi, który ma upoważnienia do wykonywania trudnych zabiegów chirurgicznych. Nie zawsze musimy więc udawać się z nimi do specjalisty, bo laryngolog także nam je wykona.

Z jakimi chorobami zgłaszamy się do laryngologa?

Raczej nie trzeba nikomu mówić o tym, że laryngolog pomoże nam wyleczyć wady słuchu. Zbada nasze uszy od środka i stwierdzi, jaka jest główna przyczyna choroby.

Jednakże jeśli miewamy np. problemy z zatokami, również możemy zgłosić się z nimi do laryngologa. Przewlekłe zapalenie zatok należy bowiem leczyć farmakologicznie i u specjalisty, bo tabletki przeciwbólowe (nawet te najlepsze) nie poradzą sobie z tak poważną dolegliwością. Dodatkowo, laryngolog Kraków wyleczy także nasze gardło, krtań oraz pomoże nam zwalczyć katar lub kaszel. Są to dość często występujące schorzenia, z którymi jednak zwykle udajemy się po prostu do lekarza rodzinnego. A to błąd, bo laryngolodzy dokładniej zbadają nasze narządy i na pewno szybciej nas wyleczą.