Kolonie w Polsce

Pielgrzymka nie musi się odnosić wyłącznie do zwiedzania obiektów sakralnych i modlitwy. Może to być czas jaki spędzamy w czasie dłuższego, kilkudniowego wyjazdu na kolonie. I tak kolonie w Polsce będą tutaj trafnym wyborem, kiedy to organizowany wyjazd w swej ofercie ma także taki aspekt pielgrzymkowy.

Formy pielgrzymek w Polsce

Ogólnie miejsc świętych w naszym kraju nie brakuje i podczas takiej pielgrzymki możemy również zwiedzić nie rzadko piękne okolice, a wszystko to pozbawione jest wielkiego pędu, kiedy to takie kolonie w Polsce są możliwe. Ponadto kolonie w Polsce pod kątem pielgrzymki mogą się ograniczać do tych kilku dni kiedy to maszerujemy, po drodze czy to nocując w jakimś ośrodku, czy nawet pod namiotami. Z tego wynika, że nawet zwykłą pielgrzymkę możemy uznać za taki turnus wakacyjny. Możemy tutaj wspomnieć o tak zwanej turystyce religijnej. Wówczas to organizator wynajmuje nam autokar, załatwia wszystkie sprawy logistyczne, a wczasowicz korzysta ze wszystkich przygotowanych „dobrodziejstw”. Często takim koloniom towarzyszą siostry zakonne. Zwiedzić wówczas możemy klasztory, kościoły, kaplice i wszystkie inne poświęcone miejsca. W zasadzie to w wielu regionach Polski znajdziemy takie obiekty i miejsca sprzyjające pielgrzymkom. Nie rzadko wówczas wczasowicze śpią gdzieś na zapleczu kościoła i tam też spożywają posiłki.

Oczywistym jest, że tego typu kolonie są płatne.

Często ukierunkowane są na zwiedzanie miejsc świętych nawet na zasadzie podróżowania do różnych miast wynajętym do tego celu autokarem. Mówimy tutaj nie tylko o udziale w mszach ale także tak zwanym „nawiedzaniu” miejsc świętych. Aby jednak takie kolonie mogły być zorganizowane kolonie w polsce wymagana jest określona liczba pielgrzymów, a zatem osób uczestniczących w przedsięwzięciu. Taki wyjazd może trwać nawet około tygodnia, gdzie mamy zapewniony nocleg, wyżywienie, a wszystko odbywa się pod okiem opiekuna, czy nawet kilku, w tym także pilota takiej często wielo-miastowej wycieczki. Jako, że mowa tutaj o ofercie danego biura podróży, należy przed wyjazdem na takie krajowe kolonie dokładnie poznać koszty pielgrzymki, gdyż mogą tutaj się znaleźć pewne dodatkowe opłaty.