Mieszkanie jak nowe

Planując różnego rodzaju metamorfozy mieszkań warto wziąć pod uwagę zmianę mebli na nowe. Jak wybrać piękne, funkcjonalne meble kuchenne, nad tym głowi się każdy, kto planuje przeprowadzkę lub remont kuchni. Wszystko zaczyna się od projektu, jednak rodzaj i kolor mebli, to już nasza inwencja twórcza i kreatywność. Można wybrać meble w stonowanych kolorach, z drewna. Te z drewna będą pasowały do kuchni w stylu staromodnym, rustykalnym, meble w kolorze dębu będą podkreślać stylizację retro. Kuchnia taka będzie przytulna i ciepła. Jednak decydując się na styl nowoczesny, należy pomyśleć o, bardzo modnych dziś, meblach na tzw. wysoki połysk. Minimalistyczne, nowoczesne kuchnie zakładają właśnie tego typu meble. Często zdarza się połączenie jasnego koloru szafek na górze, z ciemnymi na dole. Można zastosować też dwa zupełnie różne, ale grające ze sobą kolory. W grę wchodzi bogata paleta kolorów.

Jak dobierać kolory?

Kolory można dobierać wręcz dowolnie biorąc pod uwagę efekty wizualne. Metamorfozy mieszkań musza wyjść na plus, a mieszkanie powinno wyglądać lepiej niż wcześniej. Bardzo modne dziś są łazienki dwukolorowe. Jeden z kolorów jest kolorem podstawowym, baza, a drugi bardziej jaskrawy, funkcjonuje jako dodatek. Połączeń kolorystycznych jest bardzo dużo. Najmodniejszymi bazami, pod które dobieramy kolor dodatkowy to chłodne odcienie szarości, biele, czasem czernie. Niektórzy również decydują się na mocne., zdecydowane kolory takie jak na przykład połączenie czerni z czerwienią.

Dwa kolory również można przełamać trzecim. Przykładowo stonowana, szaro-biała łazienka, będzie bardzo stylowo i modnie wyglądać z przełamaniem kolorystycznym w postaci srebrnej mozaiki. Planując metamorfozy mieszkań warto wziąć pod uwagę właśnie dobór odpowiednich kolorów do łazienki. Dziś modny jest styl nowoczesny i minimalistyczny metamorfozy mieszkan. Sypialnie są pomieszczeniami, w których, śpimy, odpoczywamy. Ściany nie mogą być pomalowane na zdecydowane, agresywne, odważne kolory gdyż ciężko byłoby wypocząć w takich warunkach. Odcień ściany powinien być spokojny i stonowany, najlepiej jasny.