Nitonakrętki – łatwy sposób na łączenie ze sobą różnych elementów

Przez pojęcie nitonakrętki rozumie się jednoczęściowy nit typu rurkowego, zaopatrzony w wewnętrzny gwint. Nitonakrętki montuje się jednostronne, z zastosowaniem tzw. „techniki na ślepo”. Ich aplikowanie nie wiążę się z dodatkową koniecznością obrabiania powierzchni. Najczęstszym przeznaczeniem nitonakrętek jest ich wykorzystywanie do utworzenia trwałego połączenia gwintowanego. Nitonakrętki mogą być używane także jednocześnie z nitami oraz z innymi rodzajami elementów złącznych typu gwintowego. Nitonakrętki mają szczególne zastosowanie w trwałym łączeniu gwintowym cienkich materiałów oraz zamkniętych profili. Pierścień osadzony na trzonie jest gwarantem wysokiego poziomy wytrzymałości na zrywanie.

Jakie są zalety nitonakrętek?

Nitonakrętki, używane jako element łączący, posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, są one bardzo odporne na zrywanie, co jest zagwarantowane poprzez wspomniany wcześniej pierścień, osadzany na trzonie. Zaletą jest także fakt, że są one montowane tylko z jednej strony. Kolejnym plusem nitonakrętek jest możliwość używania ich jako nitów łączących, a także jako trwałych gwintów. nitonakrętki mogą być z powodzeniem zakładane na powlekanych powierzchniach. Elementy te są produkowane z różnych tworzyw, a także o różnych kształtach łbów. Dzięki tej różnorodności konstrukcyjnej, mogą być z powodzeniem stosowane przy różnego rodzaju pracach.

nitonakrętki – oferta

Polecamy Państwu szeroki wachlarz różnego rodzaju nitonakrętek. W stałej sprzedaży posiadamy elementy wyposażone w łeb płaski, tłoczone, otwarte. Posiadamy także nitonakrętki z łbem fazowym 90 stopni, nitonakrętki wyposażone w łeb ze specjalnie małą fazą, nitonakrętki z małym łbem płaskim, a także nitonakrętki zamknięte. Wszystkie modele, niezależnie od kształtu i rozmiaru są tworzone z najlepszej jakości materiałów. Posiadamy w magazynach sprzęt od renomowanych, europejskich producentów. Polecamy.