Oryginalne czy zamienniki

Pytanie stawiane przed większością kierowców za każdym razem kiedy przychodzi konieczność naprawienia auta to pytanie o to czy montować zamienniki czy części oryginalne. Są marki, dla których zamienniki są niejednokrotnie lepsze od oryginałów, jednak między innymi części audi czy innych, dobrze postawionych marek to produkty naprawdę wysokiej jakości, które nie tylko są znakowane i sygnowane odpowiednim znaczkiem i napisem, ale które również reprezentują sobą poziom godny naśladowania.

Używane czy nowe

Wiele z części, które psują się w samochodach można kupić na przykład na szrotach – oczywiście mowa tutaj o autach ze słuszną przeszłością, a nie nowych perełkach z salonu. Wiele części audi można wyjąć z aut powypadkowych, które z przyczyn oczywistych w pojeździe, z którego pochodzą już się nie przydadzą. W takiej sytuacji najlepiej podzwonić po okolicznych złomowiskach i popytać czy w danej lokalizacji są jakiekolwiek auta z poszukiwanych modeli i zorientować się w jakich cenach można kupić poszczególne elementy. Niestety części audi są mało uniwersalne, dlatego często zdarza się, że dany element pasuje tylko i wyłącznie z konkretnie tego samego modelu, a nawet i wersji wyposażenia co samochód, którym jeździmy. Poszukiwanie alternatywnych rozwiązań w postaci zamienników nie zawsze jest opłacalne, bowiem często części używane, acz oryginalne są lepsze nie tylko w eksploatowaniu ale również w cenie wyjściowej, bowiem z samochodów nie nadających się już do naprawy jedyne co można zrobić to wyprzedać wszystko, co jest w dobrym stanie, stąd też można trafić na okazyjne ceny wielu elementów nadwozia, jak i podwozia ale też elementów elektronicznych i mechanicznych, które często się psują i drogo kosztują w naprawie. Na złomowisku można wyszukać również części, z których korzysta się relatywnie rzadziej np.

klosze na światła czy grille, które mamy obecnie w niemal każdym samochodzie. Takie zdobyczne elementy ze szrotów są o wiele lepsze od zamienników przede wszystkim z tego względu, że są w 100 % oryginalne i bez wątpienia będą idealnie pasować do samochodu.