STACJONARNY? TYLKO ODBIERAM

Gdyby przeprowadzić ankietę w jaki wielu domach w Polsce telefon stacjonarny służy wyłącznie odbieraniu połączeń pewnie okazałoby się, że dotyczy to zdecydowanej większości z nich. Ma to swoje przełożenie na rodzaj abonamentów, jakie z umowy na umowę podpisuje się z operatorami, bowiem większości klientów chodzi o to, żeby koszty były jak najmniejsze, bo posiadane pakiety w praktycznym odniesieniu przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

CENA TELEFONII voip

Z telefonów stacjonarnych korzystają mniej nawet osoby starsze, które dzięki przystosowanym dla nich aparatom GSM mogą spokojnie korzystać z sieci komórkowych. Aparaty GSM mogą ze sobą zabrać do znajomych, przychodni czy na zakupy i być zawsze w kontakcie, przy tym czuć się bezpieczniej. A co jeśli stacjonarny jest w domu pełnym młodych ludzi i służy tylko do odbierania i z rzadka zamawiania pizzy? Wtedy warto zainteresować się czym jest voip i jakie profity może przynieść jego zastosowanie w domu. Stosunkowo młoda, a jednak innowacyjna i powszechna, telefonia voip zdobyła najpierw rynek biznesowy, dzisiaj podbija rynek otwarty dla klientów indywidualnych. Pojawia się w regularnych ofertach operatorów standardowych ale najszerzej i najtaniej jest osiągalna przez Internet.

Wyszukanie operatora telefonicznego nie jest trudne, zajmuje kilka minut. W dobie ogromnej konkurencji można liczyć nie tylko na szybkie zlokalizowanie zachęcająco wyglądającej oferty ale również wielu kontrofert i korzystnych cen. W kilka minut, o ile umowa z obecnym operatorem jest w stanie „czas nieokreślony”, można wysłać wniosek o przeniesienie numeru do operatora voip, u którego roczne utrzymanie numeru to koszt zaledwie kilku złotych! Różnica kolosalna, a nie przekłada się na gorszą jakość usług. W większości domostw stacjonarny telefon, zwany potocznie domowym nie jest już konieczny do posiadania ale przyzwyczajenie druga naturą człowieka i każe mieć taki numer ‘na wszelki wpadek’. Skoro już trzeba mieć taki telefon warto sprawić, żeby jego posiadanie było jak najmniejszym obciążeniem finansowym.